Namų bendrijoms

Grįžti atgal

Daugiabučių namų atnaujinimo stebėsenos rezultatai (BUPA, 2010) rodo, jog langų ir balkono durų keitimas daugumoje daugiabučių buvo naudinga investicija dėl atsipirkimo laiko, viršijančio faktinį 30 metų langų tarnavimo terminą.

Langų keitimo nauda

Pasak specialistų, naujų langų dėka butuose sumažinamas oro kaitos kartotinumas, lemiantis lauko oro infiltraciją. Laiptinėse tas itin aktualu dėl ten tvyrančių skersvėjų. Atliekant daugiabučio laiptinės langų termoviziją šaltuoju metų laiku (žr. 1 pav.), paaiškėja, jog seni langai yra visiškai nesandarūs ir praleidžia šaltį į laiptinės vidų (temperatūra laiptinėje yra gerokai aukštesnė nei "šalančio" lango). Langų keitimo rezultatas akivaizdus - šiluma nustoja skverbtis į lauką, ir netgi priešingai - vieta tas lango plotu tampa kur kas sandaresnė nei pati namo siena!

Rūsio langai - nuostolių kaltininkai

Jei daugiabutis namas statytas dar sovietiniais laikais, tikėtina, kad dalis namo šilumos "iškeliauja" pro pirmo aukšto grindis, o iš ten - pro rūsio langus į lauką. Taigi, seni rūsio langai yra taip labai svarbus viso namo šilumos nuostolių "kaltininkai".

Laiptinės langų keitimo rezultatai 

Šilumos nuostolius patiria ne tik gyventojai, gyvenantys pirmame daugiabučio aukšte, kadangi švaistomas didelis energijos kiekis viso namo šildymui, kas atitinkamai didina visų namo gyventojų išlaidas. Stebint daugiabučių namų renovacijos rezultatus pagal investicinius projektus (2009) sutaupytos šilumos energijos nauda dėl laiptinės langų keitimo sudarė 1,42 Eur/kWh (prognozuota - 1,01 Eur/kWh), kai kuriais atvejais siekė net iki 2,61 Eur/kWh - pavyzdžiui, daugiabutyje Vilniuje, Antakalnio rajone (BUPA, 2010).

 

1 pav. Daugiabučio namo Čiobiškio g. termovizinė  nuotrauka prieš ir po langų keitimo: pro senus langus šiluma skverbiasi į lauką

Namų bendrijos ir gyventojų iniciatyva

Iš esmės laiptinės ir rūsio langai keičiami, kuomet gyventojai turi vieningą nuomonę šiuo klausimu. Tuomet sudaroma sutartis su daugiabutį administruojančia įmone dėl langų keitimo, administratorius prisiima visas su planuojamais darbais susijusias rizikas, taip pat ir gyventojų nemokumo riziką. Rangovas pateikia atitinkamų darbų apibūdinimus ir naudojamų medžiagų charakteristikas. Siekiant maksimalių rezultatų atliekame montavimo darbus pagal visus langų montavimo reikalavimus .

Siūlome daugiabučių gyventojams atnaujinti senus butų, taip pat laiptinių ir rūsio langus daugiabučiuose palankiomis kainomis! Turime atitinkamo darbo patirties.

Turite klausimų? 

Užipildykite kontaktinę formą ir mes susisieksime su Jumis!