Mažmeninė prekyba

Grįžti atgal

Namų bendrijoms

Daugiabučių namų atnaujinimo stebėsenos rezultatai (BUPA, 2010) rodo, jog langų ir balkono durų keitimas daugumoje daugiabučių buvo naudinga investicija dėl atsipirkimo laiko, viršijančio faktinį 30 metų langų tarnavimo terminą.

Langų keitimo nauda

Pasak specialistų, naujų langų dėka butuose sumažinamas oro kaitos kartotinumas, lemiantis lauko oro infiltraciją. Laiptinėse tas itin aktualu dėl ten tvyrančių skersvėjų. Atliekant daugiabučio laiptinės langų termoviziją šaltuoju metų laiku (žr. 1 pav.), paaiškėja, jog seni langai yra visiškai nesandarūs ir praleidžia šaltį į laiptinės vidų (temperatūra laiptinėje yra gerokai aukštesnė nei "šalančio" lango). Langų keitimo rezultatas akivaizdus - šiluma nustoja skverbtis į lauką, ir netgi priešingai - vieta tas lango plotu tampa kur kas sandaresnė nei pati namo siena!

Rūsio langai - nuostolių kaltininkai

Jei daugiabutis namas statytas dar sovietiniais laikais, tikėtina, kad dalis namo šilumos "iškeliauja" pro pirmo aukšto grindis, o iš ten - pro rūsio langus į lauką. Taigi, seni rūsio langai yra taip labai svarbus viso namo šilumos nuostolių "kaltininkai".

Laiptinės langų keitimo rezultatai 

Šilumos nuostolius patiria ne tik gyventojai, gyvenantys pirmame daugiabučio aukšte, kadangi švaistomas didelis energijos kiekis viso namo šildymui, kas atitinkamai didina visų namo gyventojų išlaidas. Stebint daugiabučių namų renovacijos rezultatus pagal investicinius projektus (2009) sutaupytos šilumos energijos nauda dėl laiptinės langų keitimo sudarė 1,42 Eur/kWh (prognozuota - 1,01 Eur/kWh), kai kuriais atvejais siekė net iki 2,61 Eur/kWh - pavyzdžiui, daugiabutyje Vilniuje, Antakalnio rajone (BUPA, 2010).

 

1 pav. Daugiabučio namo Čiobiškio g. termovizinė  nuotrauka prieš ir po langų keitimo: pro senus langus šiluma skverbiasi į lauką

Namų bendrijos ir gyventojų iniciatyva

Iš esmės laiptinės ir rūsio langai keičiami, kuomet gyventojai turi vieningą nuomonę šiuo klausimu. Tuomet sudaroma sutartis su daugiabutį administruojančia įmone dėl langų keitimo, administratorius prisiima visas su planuojamais darbais susijusias rizikas, taip pat ir gyventojų nemokumo riziką. Rangovas pateikia atitinkamų darbų apibūdinimus ir naudojamų medžiagų charakteristikas. Siekiant maksimalių rezultatų atliekame montavimo darbus pagal visus langų montavimo reikalavimus .

Siūlome daugiabučių gyventojams atnaujinti senus butų, taip pat laiptinių ir rūsio langus daugiabučiuose palankiomis kainomis! Turime atitinkamo darbo patirties.

Turite klausimų? 

Užipildykite kontaktinę formą ir mes susisieksime su Jumis!

PRIVATIEMS klientams

Kaip pasirinkti tinkamus langus?

Prieš gaminant langus savo klientams siūlome rinktis iš kelių gamintojų siūlomų profilių, užraktų bei stiklо paketų, tam kad sukompletuoti Jūsų poreikius atitinkantį gaminį. Atsižvelgdami į savo produkcijos tiekėjų rekomendacijas, siūlome įvertinti kokiame būste planuojate montuoti langus:

  • Šilti (TERMO) langai. Jei langai bus montuojami į naujos statybos arba renovuotą senos statybos būstą, efektyviausią rezultatą pasieks langai su kuo mažesniu šilumos perdavimo koeficientu, t.y. 1,3 W/m2K ar mažiau. Tokio lango rėmuose bus atitinkamai sumontuotas platus dviejų kamerų stiklo paketas su trimis stiklais ir su termorėmeliais tarp stiklų. Maksimali pasiekiama šilto lango šilumos perdavimo reikšmė - 0,7 W/m2K (pasyvus langas Gealan S9000), taip pat pakankamai aukštas šilumines reikšmes pasiekia Gealan S8000 langai su šiltu stiklo paketu.
  • Praktiški langai. Jei langus planuojate keisti senos statybos būste, еfektyviausi - ekonominės klasės langai su 1,3 - 1,5 W/m2K šilumos perdavimo koeficientu. Pats ekonomiškiausias mūsų siūlomas variantas 6 kamerų langai Decco 70 su mažiau šiltu 2 stiklų stiklo paketu.
Tam, kad įvertinti projektuojamo lango energetinį efektyvumą ir palyginti skirtingos struktūros sistemų skirtumus, siūlome pažvelgti į mūsų gaminamų PVC langų energetinio efektyvumo lentelę (žr. 1 pav.):

1 pav. Langterma gaminamų plastikinių langų energetinio efektyvumo lentelė

Akivaizdu, kad praktiški (ekonominės klasės) langai nepasieks aukščiausios šiluminės varžos dėl kelių esminių priežasčių: pačio profilio terminių savybių, profilio rėmo pločio ir jame montuojamo stiklo paketo šiluminių savybių. Taip pat geresnių savybių padeda pasiekti šiuolaikiniai selektyviniai stiklai (ClimaGuard), kurie yra šltesni nei įprastiniai, ir termorėmeliai tarp stiklų. Apie kuriuos skaitykite žemiau.

Plastikinių langų gamyba Vilniuje

Iš gausybės langų gamintojų (tiekėjų) siūlomos produkcijos, svarbu atkreipti dėmesį į kokybiškus PVC langų profilius,  kurių gamyba kontroliuojama laikantis griežtų kokybės standartų, šiluminė varža yra patvirtinta bandymų rezultatais ir atitinka ES higienos reikalavimus. Ne mažiau svarbu, kad langai būtų tinkami naudoti Lietuvos klimato sąlygomis. Būtent tuo pasižyminčius langus mes Jums ir siūlome, o Jūs tiesiog išvengiate nemalonių netikėtumų ateityje...

Čia reikėtų pažymėti, jog toli gražu ne visi į Lietuvą iš kaimyninių šalių tiekiami langai atitinka net elementarius standartiniam langui keliamus reikalavimus, o galutinis vartotojas tuo gali įsitikinti nebent tuomet kai po kažkiek laiko langas "primena" apie save: pvz. viduje sumontuota langams visiškai netinkama plastikinė armuotė neapsaugo rėmo nuo deformacijos, arba nekokybiško juodo metalo armuotė ima rūdyti, o rūdys skverbiasi į išorę.

Užtikriname, kad nepriklausomai nuo to, kokio šiluminio efektyvumo ir dizaino pageidausite, kokybiškus langus ir duris pagaminsime geriausia kaina!

Plastikinių langų kokybė. Kaip atskirti kokybiškus langus?

Termovizinės daugiabučių nuotraukos atspindi skirtumus tarp senų medinių ir naujų plastikinių langų sandarumo (žr. 2 pav.). Žiemos metu išryškėja ir nekokybiškai sumontuotų (arba pagamintų) langų defektai - tokiu būdu iš buto iškeliauja kur kas daugiau šilumos lyginant su naujais, tvarkingai sumontuotais langais. Akivaizdu, kad pro nesandarius langus šiluma tiesiog prasiskverbia į lauką, kas įtakoja žemesnę temperatūrą tiek Jūsų kambaryje, tiek ir visame bute. Štai čia ir slypi atsakymas į klausimą: "Kodėl pas gretimais gyvenantį kaimyną žiemą šilčiau?". Tokiu atveju "slepiantis" nuo šalčio tenka kamšyti langus, o apie langų atidarymą ir kambarių vėdinimą tenka pamiršti mažiausiai keliolikai mėnesių, o gal ir apskritai visam laikui.

2 pav. Daugiabučio namo Čiobiškio g. laiptinės ir butų langų termovizinė nuotrauka

Kondensatas ant stiklo paketo. Kodėl rasoja langai?

Turbūt daugelis plastikinių langų savininkų yra susidūręs su panašiomis problemomis. Dažnai žmones nesupranta kodėl naujas langas rasoja, nors prieš tai buvęs senas, medinis nesukeldavo tokių problemų. Priežastis yra paprasta: oras nuolatos pakliūdavo į patalpų vidų per natūralius lango nesandarumus. Langus pakeitus naujais, tų nesandarumų nebeliko, o natūrali ventiliacija sumažėjo iki minimumo. Tokiu atveju lieka vienintelė išeitis - užtikrinti oro kaitą, dažniau vėdinant kambarį (pvz. atidarius langą mikroventiliacijos padėtyje).

Taigi, jei Jūsų langas rasoja, priežastis yra tame, jog oras patalpoje yra per drėgnas esamai stiko paketo (arba net viso lango) temperatūrai. Stiklo paketo paviršiaus temperatūra priklauso nuo kelių pagrindinių dalykų: patalpos ir lauko temperatūrų skirtumo bei nuo stiklo paketo šiluminės varžos. Praktikoje yra žinomi du pagrindiniai šios problemos sprendimo būdaimažinti santykinę drėgmę patalpoje arba  didinti stiklo paketų (ir viso lango) šiluminę varžą. Taigi visų pirma, Jums reikalingas sausenis oras iš lauko. Čia taip pat pagelbėtų įmontuota automatinio oro padavimo orlaidė, arba elektrinis oro sausintuvas. Kraštutiniu atveju, vietoj esamo stiklo paketo su 2 stiklais, reikėtų įmontuoti naują stiklo paketą su 3 stiklais ir termorėmeliu (Swisspacer, TGI, Thermix) tarp stiklų. 

3 pav. stiko paketo rasojimas (vaizdas su termorėmeliu ir be termorėmelio)

Orlaidės numatymas lango konstrukcijoje ir aukščiausiomis termo savybėmis pasižymintis stiklo paketas turėtų būti apsprendžiami dar prieš užsakant naujus PVC langus. Visgi daugelį klientų atbaido išaugusi atitinkamų savybių lango kaina. Nepaisant to, mes tvirtai manome, jog tokia investicija ateityje atperka visus rūpesčius, susijusius su langų rasojimu ir santykinę drėgme patalpose. Taigi apibendrinant šią informaciją, stiklo rasojimo galima išvengti taip:
  • prieš užsakant langus, projektuotojai turi įvertinti santykinę patalpų drėgmę su spec.prietaisais;
  • pasirenkant atitinkamų savybių stiklo paketą;
  • užtikrinant savaiminį oro tiekimą į patalpą, pvz. montuojant automatinę orlaidę PVC lango rėme;
  • palaikant aukštesnę patalpų temperatūrą.

 

Pelėsis ant sienų ir lango angokraščių

Pelėsis ant sienų ne visuomet susijęs su naujų langų sumontavimu, tačiau pelėsis ant angokraščių ar net pačio stiklo paketo kraštų byloja apie priežastis įvardintas prieš tai, taip pat gali būti kalti ir nekokybiškai atlikti montavimo darbai. Praktikoje yra kelios pagrindinės priežastys kodėl drėgsta ir pelyja sienos (arba angokraščiai):
 

  • siena peršąla ir kondensuoja;
  • patenka drėgmė, vanduo iš lauko pusės (nėra hermetiškimo);
  • trūksta ventiliacijos.

Čia reiktų pažymėti, jog ne vien nauji langai, turintys aukščiausias termo savybes, išsprendžia minėtas bėdas. Keičiant langus, be abejo reiktų apšiltinti ir namo sienas, angokraščius, kas dažnai yra ignoruojama, o daugiabučio namo gyventojui - apskritai sunkiai įmanoma (iki kol bus atliekama pilna namo renovacija). Tik šiltos sienos, šilti langai ir intensyvi ventiliacija (nesudaranti šilumos nuostolių) padės išvengti absoliučiai visų įvardintų problemų.

Senų medinių langų trūkumai

Dažnas gyventojas yra įsitikinęs, jog žiemą bute šilta ir su senais langais (30-50 metų senumo!), kadangi langai nevarstomi net ir vasaros metu. Taip susiformuoja klaidinga nuomonė, jog pusšimčio metų senumo langų nebūtina keisti, jei mainais į tai numojame ranka į komfortą ir patalpų higieną. Daugiabučių namų renovacijos rezultatai (2009) rodo, jog po langų keitimo pastebimai pasikeičia gyventojų įpročiai: kambariai dažniau vėdinami, pagerėja higienos normomis apibrėžti komforto parametrai, užtikrinama pastovi ir tolygi oro kaita.

Langų keitimo rezultatas - garantuotas

Nauji ir kokybiški PVC langai tarnauja ilgiau kaip 30 metų, todėl mažiausiai tiek laiko nauji langai vėjais nešvaistys brangiai kainuojančios šilumos. Nustatyta, jog renovuojant daugiabutį ir keičiant visus namo langus tiek dėl buto langų keitimo, tiek dėl balkono stiklinimo sutaupoma net 1,42 Eur/(kWh/metus).

Lietuvoje gaminamiems langterma langams ir profesionaliai atliktiems montavimo darbams suteikiame 5 metų garantiją. Savo klientams nuolat pateikiame patrauklių pasiūlymų, o konsultuojame ir atvykstame matuoti langų ir  be jokių papildomų mokesčių!

 

 

Taikome palankias pirkimo išsimokėtinai sąlygas!  

 

Turite klausimų?

Užpildykite kontaktinę formą ir mes susisieksime su Jumis!